GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Syltkrukor 10493235
*
nr 1049 3235
Syltkrukor
3 st, Keramik
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 augusti 2016
kl 18:02:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 22:28:43
1
Vinnande bud
15/8 17:53:17
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka keramik syltkruka syltkrukor ytterfoder
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00
-
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:13
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:42
-
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:22
*
Syltkrukor
nr 1049 3235
Syltkrukor
3 st, Keramik
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/8 22:28:43 | 1 | Vinnande bud |
15/8 17:53:17 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka keramik syltkruka syltkrukor ytterfoder
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00 -
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:13 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:42
-
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:19 -
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:22